Support

Lorem ipsum dolor sit amet:

24h / 365days

We offer support for our customers

Mon - Fri 8:00am - 5:00pm (GMT +1)

Get in touch

Cybersteel Inc.
376-293 City Road, Suite 600
San Francisco, CA 94102

Have any questions?
+44 1234 567 890

Drop us a line
info@yourdomain.com

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec.

O nás

PARK KULTÚRY A ODDYCHU PREŠOV

SME TU OD ROKU 1959

Tvorme kultúru v Prešove

Park kultúry a oddychu (PKO) je príspevková organizácia mesta Prešov, ktorej poslaním je rozvíjať a podporovať kultúrne oblasti, dianie v meste naprieč širokým spektrom umeleckých žánrov a pre všetky vekové kategórie. Našim zámerom je prinášať kultúrne vyžitie a príležitosti do centra mesta aj na sídliská, zvyšovať kultúrnu gramotnosť obyvateľov mesta a vytvárať podporný ekosystém pre lokálnu kultúrno-kreatívnu komunitu. PKO má jasný cieľ podporovať, propagovať a dynamizovať kultúrne dianie v Prešove.

NAŠA

ČINNOSŤ

Mestské hromadné podujatia

PKO pre Mesto Prešov komplexne zabezpečuje všetky verejné kultúrne podujatia v centre mesta vrátane podujatí Fašiangové slávnosti, Živá krížová cesta, Dni mesta Prešov, Silvester a ďalšie.

Trhy, burzy, jarmoky

PKO organizačne a dramaturgicky zabezpečuje trhové podujatia Prešovský trojičný jarmok, Prešovské vianočné trhy, Burza starožitností a ďalšie.

Kultúrne podujatia a spolupráce

PKO je organizátorom koncertov slovenských a zahraničných umelcov, hosťuje divadelné predstavenia, programy pre deti, ponúkame výchovné programy pre ZŠ a SŠ. V rámci zábavných programov pripravujeme akcie na kľúč pre firmy a rôzne spoločenské organizácie.

Technické zabezpečenie podujatí

PKO disponuje so zvukovou, svetelnou, pódiovou a video technikou. Taktiež zabezpečujeme inventár potrebný pre organizáciu podujatí, napr. stánky, stoly, stoličky.

Prenájom priestorov a služieb

PKO poskytuje svoje priestory na organizáciu rôznych kultúrno-spoločenských udalostí tretím stranám. Ide najmä o svadby, plesy, stužkové slávnosti, a pod.

Kultúrne zariadenia

PKO má v správe 9 objektov kultúrnej činnosti (historická sála Čierny orol, Kino Scala, Záhradné kino, Mestská galéria v Caraffovej väznici, Kultúrny dom Solivar, kultúrne zariadenia na sídliskách - Exnárova, Šváby, Centrum, Družba).

Združovanie prešovských kolektívov

PKO je zriaďovateľom kolektívov DFS Šarišanček, FS Šarišan, Prešovské mažoretky Diridonky, VOCALS (spevácky zbor).

Rozvoj verejných priestranstiev

PKO sa snaží pozitívne vplývať na kvalitu a hodnotu verejných priestranstiev v bezprostrednej blízkosti našich kultúrnych zariadení. Ide o realizácie muralov, inštaláciu verejného klavíra či vianočných svetelných inštalácií.

ORGANIZAČNÁ ŠTRUKTÚRA

Úlohou jednotlivých oddelení je zabezpečovať chod organizácie v rámci svojej odbornej pôsobnosti. Štatutárnym orgánom Parku kultúry a oddychu je riaditeľ, ktorý zastupuje PKO navonok a koná v jeho mene.

© 2024 PKO Prešov. All Rights Reserved.
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.