Spoznajte naše súbory / kolektívy

Diridonky

Detské mažoretky vznikli pri PKO Prešov 1.9.1993 ako vôbec prvé detské mažoretky na Slovensku. V roku 1996 na slávnostnom koncerte Heleny Vrtíchovej pri choreografii Diridonda boli pokrstené na prešovské mažoretky Diridonky.

ZISTIŤ VIAC

Šarišanček

Detský folklórny súbor Šarišanček vznikol pri Parku kultúry a oddychu v Prešove 17. marca 1986. Jeho náplňou je oživovať ľudové zvyky a tradície východoslovenského regiónu, predovšetkým oblasti Šariš, uchovávať tento veľký poklad v tancoch, spevoch a v hudbe.

ZISTIŤ VIAC

Šarišan

Folklórny súbor Šarišan je a popredný folklórny reprezentant regiónu Šariš a jeho metropoly Prešova. Vznikol v novembri 1967 vo Veľkom Šariši. Od roku 1991 je umeleckým telesom PKO v Prešove. V súbore hrá, spieva a tancuje viac ako 60 mladých ľudí.

ZISTIŤ VIAC

BB Country

Kapela vznikla v roku 1997. Od roku 1998 účinkuje pod hlavičkou PKO Prešov. Hrá klasickú akustickú country hudbu. Jej repertoár tvoria prevzaté, ale i vlastné skladby. Absolvovali množstvo vystúpení doma i v zahraničí a vydali aj autorský album „...a v srdci country máš“.

ZISTIŤ VIAC

Vocals

Ženský spevácky zbor Vocals pri PKO v Prešove vznikol v roku 2010. Pôsobí v ňom 26 členiek pod vedením dirigentky Bronislavy Feckovej. Repertoár zboru je rôznorodý. Zbor má za sebou bohatú sériu koncertov na renováciu a záchranu historických pamiatok, ako je unikátny organ v Konkatedrále sv. Mikuláša v Prešove, koncerty v rôznych kostolíkoch, kaplnkách a na ďalších miestach.

ZISTIŤ VIAC

Nocturno

Ženský spevácky zbor Nocturno vznikol v roku 2012 pri PKO Čierny orol v Prešove. Program koncertov tvorí široká škála žánrovo rozmanitej zborovej tvorby - od sakrálnych skladieb, úpravy ľudových piesní, až po slovenské, české, ruské, talianske i americké populárne piesne.

Novinky

Rozhovory spod strechy
PKO s Alenou Paulusovou

Mgr. Alena Paulusová je zakladateľkou detského folklórneho súboru ŠARIŠANČEK. Za 36 rokov práce v PKO vytvorila desiatky choreografií a pripravila množstvo celovečerných vystúpení.

Naše newslettre
Postmodern Jukebox v Prešove

24. júna 2022 vystúpi Postmodern Jukebox (PMJ) Scotta Bradleeho v Čiernom orli - na východné Slovensko prichádza vôbec prvýkrát.

Rozhovory spod strechy
PKO s Marikou Borodáčovou

Marika Borodáčová je zakladateľkou detského mažoretkového súboru DIRIDONKY. Svoju prácu, ba aj život zasvätila práci s mládežou.

Ďakujeme za podporu

© 2022 PKO Prešov. All Rights Reserved.
Používame súbory cookie, aby sme vylepšili zážitok z návštevy našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny nastavení, budeme predpokladať, že povoľujete prijatie všetkých súborov cookie na stránke PKO Prešov.Viac informácii
OK