Support

Lorem ipsum dolor sit amet:

24h / 365days

We offer support for our customers

Mon - Fri 8:00am - 5:00pm (GMT +1)

Get in touch

Cybersteel Inc.
376-293 City Road, Suite 600
San Francisco, CA 94102

Have any questions?
+44 1234 567 890

Drop us a line
info@yourdomain.com

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec.

Verejný klavír opäť v centre mesta

Po zimnej prestávke sa do mesta opäť vráti obľúbený verejný klavír. Miestom jeho pôsobenia aj tento raz podchod pred vstupom na nádvorie Čierneho orla, kde si na ňom okoloidúci umelci aj zvedavci môžu zahrať alebo sa zastaviť a vypočuť si tóny hudby v podaní niekoho iného.

(od 3.4. do 14.11.2023, Hlavná 50 – podchod smerom k PKO Čierny orol)

 

DÔVERA PIANISTOM

Piano je síce staršie a vyžaduje si citlivý prístup, avšak zahrať si na ňom môžu ako amatérski hudobníci, tak aj profesionáli. Cieľom tejto kultúrno-osvetovej iniciatívy je prispieť k rozvoju kultúry v Prešove a tiež priniesť „kultúrne trendy“, ktoré sú bežnou súčasťou moderných miest.

Verejný klavír bude voľne prístupný pre každého až do novembra. Jeho zotrvanie na námestí však bude závisieť od počasia aj od prístupu verejnosti. Okoloidúcim aj pianistom týmto totiž dávame dôveru v kultúrne správanie voči hudobnému nástroju a jeho okoliu. Každý by si mal uvedomiť, že hrať na ňom nie je vhodné len tak hocikedy. Hra na pianíno v nočných hodinách totiž ruší nočný kľud a obyvateľov centra mesta. Prosíme preto verejnosť, aby nevyužívala klavír po 22.00 hod.

 


INICIATÍVA "HRAJ NA MNE, SOM TVOJ"

Hudba je rozhodne dôležitou súčasťou života ľudí a má mnoho podôb. Aktuálne síce žijeme digitálnu dobu, avšak svoj význam a atraktivitu má naďalej aj živá kultúra. Jej zaujímavou podobou je napríklad hudba pouličných umelcov. Tí sa prezentujú najmä svojím hlasom a vlastnými hudobnými nástrojmi. Jedným z trendov „streetového umenia“ je práve koncept verejných pián. 

Možno ste už počuli o populárnej kultúrnej iniciatíve „Play Me, I’m Yours", ktorú zviditeľnil Luke Jerram, a to s cieľom vniesť viac interaktivity medzi ľudí na uliciach. Z 15 pôvodných pián v Birminghame sa časom stalo vyše 1000 pián v mestách na celom svete. Tie sú často pestro pomaľované či inak zvláštne upravené, a tak pútajú pozornosť okoloidúcich a lákajú k hre pouličných umelcov i klavírnych amatérov. Niektorí prídu hrať, iní počúvajú rozmanité „klavírne tóny ulice“, no dôležité je, aby táto inovácia v pouličnom umení spríjemnila ľuďom deň.

O svojich zážitkoch s pianom v podchode nám môžete dať vedieť
napr. vo vašich insta príbehoch označením @pko_presov 

 


Ísť späť

© 2024 PKO Prešov. All Rights Reserved.
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.