Support

Lorem ipsum dolor sit amet:

24h / 365days

We offer support for our customers

Mon - Fri 8:00am - 5:00pm (GMT +1)

Get in touch

Cybersteel Inc.
376-293 City Road, Suite 600
San Francisco, CA 94102

Have any questions?
+44 1234 567 890

Drop us a line
info@yourdomain.com

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec.

Postmodern Jukebox vystúpil v Prešove

 

 

Postmodern Jukebox (PMJ) Scotta Bradleeho prišiel vôbec prvýkrát na východné Slovensko. 24. júna 2022 o 19:00 PMJ vystúpil v prešovskom Čiernom orle v rámci The Grand Reopening Tour. Na hudobnú párty 20. rokov v štýle Veľkého Gatsbyho prišlo vyše 600 ľudí. Atmosféra bola výnimočná a koncert nezabudnuteľný!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prešov a Čierny orol sa stali centrom výnimočného kultúrneho zážitku, ktorý sa podarilo zrealizovať najmä vďaka podpore US Embassy Slovakia.

V PKO sme pripravili celovečerný koncert PMJ a zrealizovali interaktívne aktivity medzi študentmi Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša (SKDK) v Prešove a umelcami PMJ. Klip Po schodoch v štýle PMJ vytvorila Televízia Mediálka z Prešovskej univerzity spolu s učiteľmi SKDK a študenti Gymnázia Jána Adama Raymana priblížili pohľad mladých ľudí na aktuálne socio-kultúrne témy prostredníctvom esejí. 

Okrem kvalitného kultúrneho zážitku svetových rozmerov bolo naším cieľom inšpirovať a motivovať mladých ľudí k vytrvalosti pri ceste k napĺňaniu svojich ambícií. Zároveň sme vytvorili priestor pre podporu otvorenosti, rozmanitosti a umenia, ktoré spája a vytvára globálne príležitosti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UMELCI Z PMJ TLIESKALI ŠTUDENTOM KONZERVATÓRIA

Návštevu PMJ v Prešove sme využili naplno. Mladí umelci, budúci profesionálni speváci, hudobníci a tanečníci zo Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša v Prešove predstavili dve skladby v štýle Postmodern Jukebox. Slovenskú skladbu Po schodoch a americkú skladbu Baby One More Time. S pomocou ich učiteľov a inšpirovaní tvorbou PMJ študenti predviedli výnimočné čísla plné talentu a energie. To ocenili umelci z PMJ, ktorí sa na nich prišli pozrieť a boli skutočne nadšení. Ako nám povedal bubeník PMJ, interakcia so študentmi bola "highlight of the tour". Študenti mali na umelcov niekoľko zaujímavých otázok. Ako sa väčšina členov PMJ zhodla, najdôležitejšie pre mladých ľudí, ktorí sa chcú živiť umením, je budovať priateľstvá, dávať o sebe vedieť, neustále sa zlepšovať a myslieť pri tom na seba, svoj spánok, stravu a mentálne zdravie.
Študentom a učiteľom patrí obrovský potlesk a uznanie za ich výkon a originálne prevedenie!

 

 

Pozrite si tiež originálne video covery k ich skladbám Po schodoch a Baby One More Time. Tvorcami videoklipov sú študenti TV Mediálka a pedagogickí pracovníci SKDK. Ďakujeme za túto unikátnu spoluprácu!

 

PO SCHODOCH v podaní Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša

 PO SCHODOCH v podaní Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša

BABY ONE MORE TIME v podaní Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozrite si reportáž od Televízie Regina RTVS.

AKO MYSLIA MLADÍ ĽUDIA V PREŠOVE?

 

Návšteva americkej kapely PMJ v Prešove vytvorila tiež priestor na úvahy a zamyslenia. Aké je to byť umelcom na plný úväzok? Sú si Slováci a Američania viac podobní alebo viac odlišní? Majú mladí ľudia v Prešove dostatok príležitostí pre napĺňanie svojich snov? Eseje na tieto a ďalšie témy vypracovali študenti Prešovskej univerzity (UNIPO) a Gymnázia Jána Adama Raymana (GJAR). Myšlienky mladých Prešovčanov zachytené v esejach môžu byť pre nás skutočnou inšpiráciou. Prečítajte si tie najlepšie z nich.

 

Art as a career: I want to be a full-time artist

Success comes with hard work. If you put effort into the art you create, no matter the form: musical, visual or written down, the results will be worth it. 
Bear in mind, that loving what you do, is the most important step of becoming an artist, full-time or not.  


Nina Viničenková, GJAR
Prečítajte si celú esej tu.

 

Are Slovaks and Americans more similar or more different from each other? 

We have in common our determination to be successful in our lives. We are hard-working and try to do everything that we enjoy. We have some dreams, and we try as much as possible to reach what we want. We have also a common part of history when many people from Slovakia came to America in the 20th century and Americans helped us to settle down. 

Katarína Badžanová, GJAR
Prečítajte si celú esej tu.

 

Do young people in Prešov lack any opportunities when growing up?

Children have many opportunities to learn about culture. We have great theaters and not only in the city center - the Jonáš Záborský Theater. We have also children's libraries where they can read and spend their free time. Cinemas with good films are also great way how to spend time with friends or family. I think that in Prešov there is always something that young people can do. 

Aneta Štefančínová, GJAR
Prečítajte si celú esej tu.

 

Is it possible to become a globally successful artist when born in Prešov?

It is harder to become successful when born in Prešov or a small country. But it is not impossible. There are people, that did it. I admire every one of those, who despite the circumstances chased their dreams and were not scared to fulfill them.

Katarína Javorská, GJAR
Prečítajte si celú esej tu.

 

Money and stable job vs. Love for work and unpredictability

Doing an artistic activity is not easy, especially the beginnings  are difficult. The competition  is  great  and  the  artist's  life  often  resembles  a rollercoaster  ride.  Sometimes  it  does  work,  sometimes  it  does  not. This  creative  journey  often  requires  some  extra  work.  A  great sacrifice,  self-improvement, solid discipline and by a piece of luck, artistic activity can become  a full-time job. 

Silvia Majirská, UNIPO
Prečítajte si celú esej tu.

 

Projekt Postmodern Jukebox v Prešove finančne podporila U.S. Embassy Slovakia

 

ĎAKUJEME!

 

 

Ísť späť

© 2024 PKO Prešov. All Rights Reserved.
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.