Support

Lorem ipsum dolor sit amet:

24h / 365days

We offer support for our customers

Mon - Fri 8:00am - 5:00pm (GMT +1)

Get in touch

Cybersteel Inc.
376-293 City Road, Suite 600
San Francisco, CA 94102

Have any questions?
+44 1234 567 890

Drop us a line
info@yourdomain.com

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec.

Leto plné kultúrnych zážitkov

Veríme, že ste využili leto na oddych. My sme nezaháľali a ponúkli sme Vám, veríme, že zaujímavé kultúrne príležitosti a možnosti na načerpanie energie. Pokiaľ to počasie dovolilo, boli sme pod holou oblohou v Záhradnom kine, na Hlavnej, na Floriánke, v Záhrade umenia i na sídliskách.  

Posielame Vám našu augustovú rekapituláciu. Aj takto Vás chceme presvedčiť, že sa oplatí sledovať nás a zúčastniť sa podujatí, ktoré pre Vás chystáme. Naše septembrové kultúrne podujatia na Vás čakajú na konci tohto newslettra. Tešíme sa na stretnutia s Vami.

Váš PKO tím

Nová výstava v Caraffke je plná emócie: Čo cítim?

V galérii Caraffka sme koncom augusta uviedli novú výstavu, ktorá Vás zaujme svojom nápaditosťou i emóciou. Jej autorka je prešovčanka Júlia Madziková Čuchtová a výstava nesia príznačný názov Čo cítim? Pozývame Vás do Caraffky pozrieť i vyskúšať si túto výnimočnú výstavu ešte do konca septembra. 

8.-12.8. Bažant kinematograf v Prešove opäť úspešne

V spolupráci s Bažant kinematograf sme v prešovskej Záhrade umenia premietali začiatkom augusta 5 filmov zo slovenskej a českej produkcie: Meky, Bourák, Šarlatán, 3Bobule a Cesta do nemožna. Boli ste pri tom? 

13.8. Výnimočný koncert v Záhradnom kine

V Záhradnom kine sme vôbec po prvýkrát postavili stage a premiérovo sa na ňom predstavilo hudobné zoskupenie Invencia a CREart s piesňami z legendárneho muzikálu Na skle maľované. Tento priestor tak ožil výnimočnou atmosférou vďaka skvelým výkonom a plnému hľadisku. Tešíme sa na ďalšie hudobné produkcie v Záhradnom kine. 

26.8. Folklórna kvapka krvi

Takmer 30 úspešných darovaní krvi sa podarilo zrealizovať v priestoroch kultúrneho zariadenia Družba na akcii s názvom Folklórna kvapka krvi. Atmosféra bola výborná a nechýbala ani ľudová hudba, ktorá zlepšila náladu každému z darcov. Všetkým darcom za ich ochotu pomôcť patrí veľká vďaka! 

28.8. Pavol Hammel - hudobná legenda v Kine Scala

Na koncerte Paľa Hammela v našom Kine Scala odzneli úplné novinky, ale aj jeho nestarnúce hity, ktoré s ním spievala celá kinosála. Sme veľmi radi, že ste sa mnohí tohto výnimočného komorného koncertu zúčastnili. Ako nám prezradil, aj Pavol Hammel bol z tohto zážitku nadšený. 

30.8. Papyllon a Petra Bači Band v Kine Scala

Prešovské kapely Papyllon a Petra Bači Band vystúpili na doskách Kina Scala a vniesli do tohto priestoru unikátnu rockovo-inštrumentálnu atmosféru. Odohrali super koncerty, za čo ich diváci patrične odmenili potleskom. Veľký podiel na celkovej atmosfére malo práve svetelné majstrovstvo nášho priateľa Tomáša Bednára, ktorému patrí veľká vďaka!

Veselé prázdniny pre deti na Šváboch

Každý štvrtok v júli aj v auguste mali deti na Šváboch pripravený zaujímavý kultúrno-športový program, ktorý si často vychutnali aj ich rodičia, či starí rodičia. S odborníkmi skúmali hmyz, učili sa, ako vycvičiť psíka, maľovali v plenéri a tiež súťažili v detskej olympiáde. Veríme, že ste si veselé štvrtky užili a tešíme sa na ďalšie stretnutia s kruhu našej rozrastajúcej sa komunity detí a rodičov.

Sledujte nás na https://www.facebook.com/pkopresovsvaby.sk.

Ponúkli sme aj tieto kultúrne zážitky

Tradičnú burzu starožitností a kuriozít organizujeme každý mesiac na Hlavnej ulici. Tá v auguste mala výnimočný úspech. Tiež ste si niečo zaujímavé odniesli?

Na Floriánke pokračoval pouličný artový festival Montmartre. Deti sa umelecky vyžívali na výtvarných workshopoch, navštíviť ste mohli handmade trhy, zapojiť sa do iniciatívy Podaj ďalej knihu, vypočuť si talentovaných hudobníkov Veroniku Sax i Martina Kucíka.

Na Šváboch sa konala Folklórna Veselica v spolupráci s FS Dúbrava a DFS Dúbravienka. Diváci si mohli pozrieť parádne vystúpenia, zapojiť sa do školy tanca a zabaviť sa na ľudovú nôtu. 

14.8. sme usporiadali 2. kolo Východoslovenského biliardového pohára 21/22 v kultúrnom zariadení Centrum. Víťaznú trofej získal prešovčan Martin Oriňák, druhý bol Zoltán Lukácz z Moldavy n/Bodvou a dve tretie miesta obsadili Peter Baran a Michal Frank ml. z Prešova. Gratulujeme!

Letné kino 2021 sme zakončili kvôli zlému počasiu pod strechou v atmosfére Kina Scala. Nestarnúca česká klasika Dědictví aneb Kurvahošigutntág nesklamala. Ďakujeme za Vašu tohtoročnú priazeň Letnému kinu PKO. S týmto kultúrnym konceptom sa vidíme opäť o rok.

PKO má nové emailové adresy

Od 1.8. máme v PKO nové emailové adresy s doménou PKOPRESOV.SK. Email na každého zamestnanca, ktorý využíva túto formu komunikácie pri práci, nájdete na https://pkopresov.sk/kontakty.html

Kontaktovať nás môžete tiež na:
info@pkopresov.sk
vstupenky@pkopresov.sk
sekretariat@pkopresov.sk

Do nášho tímu hľadáme kolegu na pozíciu Vedúci programového oddelenia. Viac info tu.

Radi Vaše deti tancujú? Pozývame do našich kolektívov.

Tešíme sa na Vás v septembri. Toto je náš kultúrny program.

Ísť späť

© 2024 PKO Prešov. All Rights Reserved.
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.