Support

Lorem ipsum dolor sit amet:

24h / 365days

We offer support for our customers

Mon - Fri 8:00am - 5:00pm (GMT +1)

Get in touch

Cybersteel Inc.
376-293 City Road, Suite 600
San Francisco, CA 94102

Have any questions?
+44 1234 567 890

Drop us a line
info@yourdomain.com

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec.

Ani v lete nezaháľame...

Podobne ako v júni aj v mesiaci júl sme sa snažili spríjemniť vám letné dni rôznorodými podujatiami a aktivitami. Výrazný posun vpred zaznamenali naše kultúrne zariadenia na Sídlisku III a na Šváboch, ktoré začínajú ožívať. Pripravili niekoľko zaujímavých podujatí s veľmi pozitívnym ohlasom. Veď napokon sa o tom presvedčíte sami v júlovej rekapitulácii našej činnosti. Zachovajte nám svoju priazeň aj naďalej, my nepoľavujeme a pokračujeme ďalej! Naše augustové podujatia nájdete na konci tohto newslettra.


Veríme, že spoločne prežijeme ešte pekné a kultúrne leto.
Váš PKO tím

4.7. Folklórny večer pod Kalváriou

Boli ste úžasní! Takto by sa dala zhrnúť skvelá atmosféra, ktorá vládla v Ekoparku na podujatí Folklórny večer pod Kalváriou. Ďakujeme vám všetkým, ktorí ste si prišli vychutnať folklór v nádhernom podaní Ľudovej hudby Stana Baláža a Rendošovcov.

14.7. Miro Jaroš: Koncert pre (ne)poslušné deti

To bola paráda! Krásne počasie, príjemné prostredie a k tomu Miro Jaroš, ktorý rozospieval a roztancoval celý Ekopark. Takmer 800 detí s rodičmi i starými rodičmi spievalo, tancovalo, zabávalo sa... A tí, ktorí už nevládali, išli si pozrieť zvieratká. Takúto jedinečnú atmosféru mal Koncert pre (ne)poslušné deti. 

16.7. Burza starožitností a kuriozít

Po dlhšej pauze sa nám na pešiu zónu vrátila Burza starožitností a kuriozít. Tešíme sa vášmu záujmu, snáď ste si našli svoj starožitný poklad. Ak nie, opäť budete mať šancu už 13.8.

Pouličný artový festival Monmartre pokračoval aj v júli

Druhý júlový týždeň sme „ukončili“ tohtoročný Prešovský Montmartre koncertom dua RutandJane, výtvarným workshopom na Floriánovej ulici, ale aj výrobou bábok s Babadlom. Nechýbalo ani vystúpenie Divadla v kufri a flašinet. V našej mestskej galérii Caraffka Pavel Maria Smejkal odprezentoval svoj filmový projekt Film Stills/ Film po filme.

Letné kino PKO

V júli premietanie v našom Letnom kine PKO pokračovalo ďalej – až do 30.7. V príjemne navodenej atmosfére Záhradného kina sme vám priniesli komédiu v tituloch Bezstarostné dievča a Výnimoční, mystickú romantiku vo filme Undine, sci-fi v Kontakte, ale aj horor vo filme Cyntoryn zvieratiek a komediálnu drámu Výnimoční. Pre vás, ktorí máte radi atmosféru v našom Záhradnom kine, máme ešte jedno filmové prekvapenie, ktoré pripravujeme na koniec augusta. Sledujte nás, aby ste ho nepremeškali.

16.-17.7. Kultúrno – športové leto na Trojke

Dobrá nálada vládla 16. a 17.7. v areáli ZŠ Šmeralova a pri našom kultúrnom zariadení Družba. Viete prečo? Lebo tu prebiehal mini sídliskový festival Kultúrno-športové leto na Trojke, ktorý pripravili naše kultúrne zariadenia Centrum a Družba v spolupráci s partnermi. Dva dni sa tu športovalo, tancovalo, zabávalo, vzdelávalo a všetci sme si spoločne užívali leto. Výrazne ste k tomu prispeli vy, ktorí ste s nami boli, ale aj tí, ktorí sa postarali o zaujímavý kultúrny program: Šarišanček, Šarišan, Starišan, Diridonky, Babadlo, BB country. Veríme, že sme začali letnú tradíciu.

8.7. Výstava: Peter Mlích – Maľba

Peter Mlích je reštaurátor, ale maľba patrí k jeho koníčkom. Výstavu jeho obrazov zobrazujúcich krajinky, zátišia a portréty ste si mohli pozrieť v našej mestskej galérii Caraffka od 8.7. Ak ste to ešte nestihli, nevadí... Výstava potrvá až do 19.8.

Veselé prázdniny na Šváboch

Naše kultúrne zariadenie na Šváboch pripravilo na leto sériu zábavných dopoludní plné hier, športu a kreatívnych dielní pre deti pod ústredným názvom Veselé prázdniny. V júli si deti mohli zacvičiť s trénerkou, zatancovať s Diridonkami, vybrať sa po stopách dinosaurov, či prežiť dopoludnie s Červenou Čiapočkou. Odmenou nám boli usmiate a šťastné deti a spokojní rodičia. Na Šváboch chystáme ďalšie zaujímavé aktivity aj v auguste, sledujte nás.

Radi Vaše deti tancujú? Pozývame do našich kolektívov.

Tešíme sa na Vás v auguste. Toto je náš kultúrny program.

Ísť späť

© 2024 PKO Prešov. All Rights Reserved.
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.