• Zverejnené v Súbory
  • Zobrazené 7030 krát

Kapela sa od svojho oficiálneho vzniku v júli 1997 prioritne orientuje na prezentáciu klasickej country hudby a v roku 2005 vydala svoje debutové CD s názvom „... a v srdci country máš“. Vystupuje na country súťažných festivaloch a prehliadkach, pravidelne v meste organizuje letné country bály a zimné country plesy, je hosťom na rôznych kultúrnych a hudobných podujatiach v okolitých mestách.

Členovia kapely

...História BB Country

História

Prvý pokus o vznik kapely uskutočnili jej pôvodní členovia 1. októbra 1992, kedy sa začali učiť hrať v kolkárni DEPO železnice Prešov v zložení:

Eduard Lukáč (banjo), Igor Cimerman (gitara), Vladimír „Gogo“ Greš (gitara), Peter Šterbák (basgitara).


Polročné snaženie vyústilo do premiérového „pionierskeho“ vystúpenia v apríli 1993 v Klube železničiarov na ich plese. Bol to prvý kontakt s mikrofónmi a „živou“ aparatúrou a výsledok bol aj tomu primeraný.

Táto etapa v živote kapely bola ukončená verejným polhodinovým účinkovaním na majálese dňa 8. mája 1993 so skupinou MLOCI a Bumerang na Starej Dúbrave, kedy chlapci zverejnili názov „BB“ (bez banja). Po tomto dátume bola rozvíjajúca sa „ kariéra “ prerušená z dôvodu odchodu Eda do kapely Bumerang.

Chlapci sa znovu dali dokopy po štyroch rokoch z Edovej iniciatívy s možnosťou ďalšieho možného spoločného účinkovania. Snaha bola zúročená vystúpením v rámci Prešovského kultúrneho leta 18. júla 1997 vo Western klube. Tento dátum sa zapísal ako vznik kapely. Vďaka pozitívnym ohlasom, sa zväčšila chuť pracovať na rozšírení repertoáru a na inštrumentálnom zdokonaľovaní sa.

Výrazným momentom v živote kapely bol príchod Moniky Buryovej (spev, perkusie, kazoo a iné zvuky a pazvuky), ktorá predtým účinkovala v zoskupení „Biely topoľ“ z Petrovian. Naše prvé spoločné vystúpenie bolo 24. júla 1998 na akcii Deň stavbárov v Ľuboticiach. Začal sa rozširovať aj regionálny záber kapely, ako napr. Bardejov, Košice, Humenné a s tým spojené účinkovanie na množstve akcií rôzneho zamerania, countrybálmi počnúc a dobročinnými vystúpeniami končiac.

Postupné profilovanie skupiny a jej snahy si všimol aj programový pracovník PKO Prešov Jozef Kačala, ktorý jej ponúkol možnosť účinkovania pod hlavičkou tejto organizácie a stal sa jej manažérom – čo členovia kapely s radosťou prijali a od januára 1998 začali vystupovať ako jeden zo súborov PKO v Prešove.

Dáša „Vrzalka“ Juhásová (husle, spev) znamenala začiatok ďalšej etapy v živote kapely, pretože priniesla bohaté hudobné a aranžérske skúsenosti nadobudnuté v rôznych speváckych a hudobných zoskupeniach (Dúha, Žobráci, Moyzes, slovenský učiteľský spevácky zbor Ozvena). Prvé vystúpenie v novej zostave bolo 19. novembra 1998 v Motoreste Ranč v Prešove. Jej príchodom nastáva „boom“ hudobných vystúpení (ročne takmer 80 spoločných vystúpení).
V jeseni 2001 dochádza k prvej zmene v obsadení. Peter Šterbák bol z dôvodu pracovnej zaneprázdnenosti nútený odísť. Jeho miesto zaujal Štefan „Pištík“ Strelec (basgitara, spev) z rozpadnutej kapely „Desperado“. Prvé spoločné vystúpenie s Pištíkom bolo 21.9.2001 na námestí v Prešove.

Od februára 2005 kapela vystupuje bez speváčky Moniky, ktorá sa navliekla do manželského chomúta (konečne) a momentálne pracuje za hranicami. Manažérom kapely sa stáva Maroš Mazúr, ktorý v tejto funkcii pôsobil do leta 2006.

Zároveň v roku 2005 došlo k výraznému momentu v živote kapely, a to bolo vydanie prvého vlastného CD nosiča s názvom " ..  a v srdci country máš.", ktorý obsahuje 13 skladieb. Krst sa uskutočnil v priestoroch OZEX Solivar dňa 2.7.2005 za hojnej účasti našich priaznivcov. Akt krstu sprevádzali moderátorské slová Rada Meššu a Paľa Hrašku. Krstnými rodičmi boli: Milan Benč (primátor mesta), Emil Chlapeček (riaditeľ PKO), Fero a Ľubka Jančíkovci (Country club Šuňava), Jozef Valkušák (The Colt).

Začiatkom júla 2005 sa Dáša vyjadrila, že prioritnou kapelou je pre ňu Malý princ. V dôsledku kolízii termínov sa kapela začala obracať po novom hráčovi na husle a paradoxne sa na konkurz prihlásil Paľo Matej, preferujúci hru na mandolíne, čo členovia kapely akceptovali. Prvé vystúpenie s Paľom Matejom bolo dňa 22.9.2005 v reštaurácii Staré Mexiko a tak kapela hrala bez huslí, ktoré nahradila mandolína.

Od polovice roku 2006 sa manažérskej stoličky opäť ujíma Jozef Kačala a k zmene dochádza aj na poste huslistky. Dášu, ktorá odišla ku skupine Malý princ, vystriedala folkloristka Alena Pekárová, ktorá sa stala najmladším a najmilším členom kapely.

Po odchode Alenky na „materské povinnosti“ (my sme to neboli !!!), oficiálne posledné spoločné vystúpenie bolo dňa 11.4.2008 vo Western clube, sa postupne v apríli 2008 vrátila Dáša.

Po vyriešení postu huslistky nastali výmeny hráčov na basgitaru. Štefan „Pištík“ hral s kapelou do konca roku 2009 a necelý polrok roku 2010 jeho post zaujal Tibor Knechta. Po jeho ukončení spolupráce s kapelou miesto basgitaristu obsadil Marek Greš.


Čo by sme ešte chceli:

  • do "hudobnej smrti" skladať a prezentovať príťažlivé skladby, ktoré potešia srdce každého „hudobne postihnutého“ človeka,
  • nájsť sponzora a vydať druhé vlastné CD,
  • v spolupráci s inými zoskupeniami rozvíjať country scénu,
  • schudnúť a hmotnostne sa vrátiť do predmanželských čias (mužská časť).

Koncerty

9. BB country ples

Pozývame vás 15. januára 2016 na jedinečný ples v Prešove v štýle country hudby,
ktorého 9. ročník pripravil Drink bar Čierny orol,  PKO v Prešove a OZ Pro Country.

V programe účikujú:BB COUNTRY, Mince vo fontáne, Lenka Filipová revival, DJ ING.
Začiatok o 20.00 hod. v historickej sále PKO Prešov, vstupné 25.-€

Predaj vstupeniek:
Park kultúry a oddychu - Čierny orol
Hlavná 50, 080 01 Prešov
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Tel. číslo: 051/77 237 41-2
Počas pracovných dní od 8,00 - 16,00 hod.

 

 

Kontakt

Jozef KAČALA - Manager kapely

tel.: 0905 496 721
email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Viac z tejto kategórie: Šarišan »

Kino Scala

scala01

Podujatia v kultúrnych zariadeniach

Akcie, podujatia a voľnočasové aktivity v kultúrnych zariadeniach v pôsobnosti Parku kultúry a oddychu

Kalendár podujatí

« August 2018 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Facebook

PREDPREDAJ VSTUPENIEK

Každý pracovný deň od 8:00 – 16:00 hod. na č. dverí 24