gototop
pko_back02.jpg
Kino scala
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.
kino scala

kino scala

scalalogo

Masarykova 7, 08001 Prešov
Predpredaj vstupeniek a preukazov FK na rok 2014 v PKO - Čierny orol, Hlavná 50, č.dv. 24,
a vo vestibule kina 60 min. pred začiatkom predstavenia, tel.: 0905496721

 

27.02.2014 - štvrtok  o  19:00 hod. * Vstupné: 3,- €
02.03.2014 - nedeľa  o 16:00 hod.
16.03.2014 - nedeľa  o 16:00 hod.

VŠETKY MOJE DETI
Slovenská premiéra:13. február 2014
Kópia: 90 minút ,Blu-ray
Prístupnosť:od 12 rokov
Žáner:dokumentárny
Réžia:Ladislav Kaboš
Scenár:Ladislav Kaboš, Svatava Maria Kabošová
Produkcia:Svatava Maria Kabošová, Michael Kaboš, Pavlína Hobzová
Kamera:Michael Kaboš
Hudba: Martin Dohnal

Účinkujú:Marián Kuffa, farár zo Žakoviec a obyvatelia rómskych osád

Obsah:
PRÍBEH SKUTOČNEJ ODVAHY A LÁSKY
Ústrednou postavou filmu je charizmatický farár Marián Kuffa. Vo filme ho ale divák vidí skôr v zašpinených montérkach a sleduje drámu misie do prostredia biedy a beznádeje v zabudnutých rómskych osadách. Miesto kázania sa Kuffa snaží strhnúť Rómov vlastným príkladom a ľudským záujmom. Snaží sa pomôcť najchudobnejším: miesto chatrčí plných potkanov ich uči svojpomocne stavať dôstojnejšie bývanie. Film šokujúcim spôsobom odkrýva problémy, s ktorými rómska komunita zápasí. Filmári boli dokonca svedkami tragédie: dve z miestnych detí uhoreli pri požiari chatrčí. Sledujeme dramatické mikropríbehy Rómov a sysifovský boj Kuffu s drsnou realitou: chce, aby „jeho deti“ objavili svoje schopnosti, naučili sa nezávidieť si a pomáhať jeden druhému. Podarí sa mu to?
Film bol podporený Audiovizuálnym fondom SR, fondom EURIMAGE a získal nomináciu na East Silver Eye, Jihlava 2013.

 

27.03.2014 – 19:00 hod. - kino Scala Vstupné: 3,- € (členovia FK 2,- €)

ROZBITÝ SVET / Broken

Premiéra v SR: 13. marec 2014
Krajina pôvodu: Veľká Británia
Rok výroby: 2012
Odporučená prístupnosť: MP12+
Formát:DVD, 90 min. min., jaz. verzia: anglicky + české titulky
Žáner: dráma
Réžia:   Rufus Norris / Scenár: Mark O’Rowe / Kamera: Rob Hardy– R.S.C./ Hudba: Electric Wave Bureau /

Hrajú: Tim Roth, Eloise Laurence, Cillian Murphy, Zana Marjanovič, Robert Emms, Rory Kinnear, Rosalie Kosky-Hensman, Faye Daveney, Martha Bryant,
Bill Milner, Denis Lawson, Clare Burt a ďalší.

Vybrané ocenenia: British Independent Film Awards 2012 (Najlepší britský nezávislý film, Najlepší mužský herec vo vedľajšej úlohe – Rory Kinnear;
Stockholm Film Festival 2012 - najlepší herec – Tim Roth; MFF Praha Febiofest 2013 – Grand Prix pre najlepší film.


O filme
Najlepší britský nezávislý film roku 2012 obsahuje typicky ostrovný nekompromisný sociálny rozmer, fascinujúcu detskú hlavnú postavu (opäť z nehereckých radov) a suverénnych dospelých hercov (Tim Roth, Cillian Murphy, Rory Kinnear). Navyše v kombinácii s ojedinelým režisérskym prístupom doteraz výsostne divadelného režiséra debutujúceho na poli celovečerného filmu, s pôsobivou kamerou a výraznou hudobnou zložkou, o ktorú sa postaral exlíder skupiny Blur Damon Albarna, je Rozbitý svet silnou, podmanivou a dojemnou štúdiou lásky v jej mnohých podobách. V idealizovanej, neopätovanej, nechcenej a napokon aj v tej bezpodmienečnej. Po filmoch ako Fish Tank, Poďme si pohovoriť o Kevinovi či snímke Hanba prichádza do kín ďalší silný nezávislý britský film. Prináša príbeh malej Skunk, ktorá má jedenásť, je diabetička a je pekne nad vecou. Začali sa jej letné prázdniny a jej dni vypĺňajú chvíle bezstarostných nádejí. Ale len do okamihu, kedy sused Oswald surovo zmláti milého, ale labilného mladíka Ricka. Skunk je toho svedkom a vzápätí začína strácať nevinnosť takou závratnou rýchlosťou, až sa jej to začne vymykať z rúk. Domov, okolie i škola sa stávajú miestom zrady a zložitý, „rozbitý“ svet začína tvoriť jej budúcnosť.
Režisér o filme: “K tomuto nádhernému a neuveriteľne dojemnému príbehu ma priviedla dvojaká výzva:verne zachytiť podstatu otvoreného, živého dieťaťa a zároveň súcitiť so všetkými dospelými, ktorí ju, každý svojim spôsobom, sklamú. Chcel som vykresliť nesentimentálnu a absolútnu oslavu života na zdanlivo tragickom mieste.”

RUFUS NORRIS
Rufus Norris je divadelný režisér ocenený mnohými cenami. Zaujal pozornosť v roku 2001 naštudovaním hry Afore Night Come v divadle Young Vic, za ktoré získal Cenu Evening Standard ako najsľubnejší debutant. V roku 2004 získal druhú cenu Evening Standard a Cenu kritikov za naštudovanie Rodinnej oslavy v Almeida Theatre, ktorú neskôr uviedol aj na West End a na Broadwayi. Rufus režíroval mnoho kritikou výborne prijímaných predstavení. Jeho Kabaret na West Ende získal dve ceny Laurenca Oliviera. V roku 2008 získali Rufusove Nebezpečné známosti s Laurou Linney a Benom Danielsom päť nominácií na Cenu Tony, vrátane ceny za najlepší revival. V roku 2009 debutoval na poli filmu krátkym filmom King Bastard v produkcii BBC Films. Rozbitý svet je jeho celovečerný debut.

10.04.2014 – 19:00 hod. kino Scala Vstupné: 3,- €

Slovensko 2.0

PREMIÉRA na Slovensku: 10. 4. 2014 - súčastne aj v našom kine
KRAJINA PÔVODU: SR
ROK VÝROBY: 2014
ŽÁNER: dlhometrážny kinofilm (resp. 10 krátkych filmov)
PRODUCENTI: Zora Jaurová a Mátyás Prikler
PRODUKCIA: MPhilms s.r.o.
KOPRODUCENTI: RTVS, Filmpark Production
VÝROBNÝ FORMÁT: Redcam a HD
DISTRIBUČNÝ FORMÁT:  Blueray
REŽISÉRI: Juraj Herz, Martin Šulík, Peter Kerekes, Zuzana Liová, Mišo Suchý, Ondrej Rudavský, Iveta Grófová, Peter Krištúfek, Viera Čákanyová, Miro Jelok

ČO?
Čo je to „Slovensko“? Ako vysvetliť pojem „Slovensko“ neznámemu cudzincovi, návštevníkovi z inej planéty v horizonte posledných 20 rokov? Ako sa zmenil geografický a mentálny priestor, ktorému hovoríme „Slovensko“ za posledných 20 rokov?

PREČO?
Slovensko, ako jedna z najmladších krajín v Európe, oslávila v roku 2013 dvadsať rokov svojich moderných dejín. A práve toto výročie je dobrou príležitosťou pre rôzne typy reflexií, zamyslení, bilancovaní. Aký je genetický, či programovací kód softvéru „Slovensko“? Ako sa používa, ako sa mení?

AKO?
Unikátny filmový projekt SLOVENSKO 2.0 je prvý a jediný svojho druhu v dejinách súčasnej slovenskej kinematografie. Tvorí ho 10 krátkych 10-minútových filmov rôznych žánrov (hraný film, animovaný film, dokument, experimentálny film, atď.) od špičkových slovenských filmárov, ktorí si získali renomé aj v zahraničí. Skladba jednotlivých režisérskych osobností zahŕňa široké generačné, názorové a žánrové spektrum. Výsledkom je ojedinelá reflexia moderných dejín krajiny a zároveň reflexia slovenskej kinematografie v jej rôznych podobách.


1.Martin Šulík:
POHREB PREZIDENTA
(HRANÝ FILM)
Jeho filmy Záhrada a Krajinka patria do zlatého fondu česko-slovenskej kinematografie. Na konte má viacerých Českých levov, Cenu slovenskej filmovej kritiky, niekoľko ocenení na MFF Karlove Vary, uspel tiež na festivaloch v Mannheime, Cottbuse, Bologni, Turíne, Saint Etienne či v Belforte.


2.Viera Čákanyová:
AUTOBUS
(HRANÝ FILM)
Už počas štúdia získala za svoje krátke filmy ocenenia na študentských medzinárodných festivaloch v Poľsku, Švajčiarsku, Nemecku či na domácej pôde.


3.Zuzana Liová:
BEZ VÔNE
(HRANÝ FILM)
Jej celovečerný debutový film Dom bol v svetovej premiére uvedený v programe sekcie FÓRUM na prestížnom Medzinárodnom filmovom festivale Berlinale, získal ocenenia na známych festivaloch, napríklad v Palm Springs/USA aj na domácej pôde.


4.Mišo Suchý:
NÁVRAT
(DOKUMENTÁRNY FILM)
V súčasnosti žije medzi USA a Slovenskom. Prednáša film na Syracuse University v štáte New York. Jeho filmy boli uvedené na mnohých významných festivaloch, napríklad v Paríži, New Yorku, Chicagu, jeho fotografie boli publikované v časopisoch GEO, National Geographic. Jeho diela sú v zbierkach International Museum of Photography and Film, Rochester/New York aj v Slovenskej národnej galérie v Bratislave.


5.Juraj Herz:
ČESTNÝ OBČAN
(HRANÝ FILM )
Patrí k legendám česko-slovenskej kinematografie, za filmovú tvorbu získal nespočítateľné množstvo domácich a zahraničných ocenení, vrátane cien z festivalov v Karlových Varoch, v Monte Carle, v Chicagu. Nakrúcal aj pre televízne spoločnosti v Rakúsku, Nemecku, Francúzsku, v USA. Naposledy získal ocenenie Art Film Festu Zlatá kamera za výrazný prínos do oblasti kinematografie. Tento rok oslávi 80. narodeniny.


6.Miro Jelok:
NARCIS
(HRANÝ DOKUMENT)
Patrí medzi najtalentovanejších študentov Ateliéru dokumentárnej tvorby Vysokej školy múzických umení.


7.Iveta Grófová:
DISCOBOY
(DOKUMENTÁRNY FILM)
Jej film Až do mesta Aš sa stal slovenským kandidátom na najprestížnejšie filmové ocenenie Oscar. Prezentovali ho na viacerých zahraničných festivaloch, svoje kvality potvrdil pred medzinárodnou porotou a získal prvú cenu v sekcii Made in Slovakia na Medzinárodnom filmovom festivale Bratislava.


8.Peter Krištúfek:
JEDINÁ ZNÁMA
FOTOGRAFIA BOHA
(HRANÝ FILM)
Jeho dráma Viditeľný svet mala svetovú premiéra na IFF Karlovy Vary, film bol pozitívne recenzovaný v prestížnom časopise Variety. Jeho prvý román Šepkár bol za Slovensko nominovaný na Cenu európskej knihy a úryvok z neho bol publikovaný v americkej antológii Best of European fiction 2010.


9.Peter Kerekes:
DRUHÝ POKUS
(DOKUMENTÁRNA REALITY SHOW)
Jeho film 66 sezón získal ceny za najlepší dokument z festivalov v Jihlave, Tel Avive, Syracuse/ USA. Za ďalší film Ako sa varia dejiny získal nomináciu na Európske filmové ocenenie – európskych Oscarov, a odniesol si aj ocenenie za najlepší dokumentárny film z prestížneho HotDocs v Toronte.


10.Ondrej Rudavský:
VEŠIAK
(ANIMOVANÝ FILM)
Už 30 rokov žije striedavo v USA a v Európe. Je renesančným umelcom v pravom zmysle slova. Jeho diela boli prezentované na prestížnych filmových festivaloch a výstavných miestach ako napríklad Museum of Modern Art/New York, Sundance Film Festival, za animované hudobné videá získal MTV Award a nomináciu na Grammy.
 

 

 

 

Kino Scala

Info o predaji vstupeniek

Informácie o predaji a objednávani vstupeniek na podujatia a filmové predstavenia organizované Parkom kultúry a oddychu v Prešove, 
nájdete na tomto mieste.
 

Partneri

rancpohoda

Navštevnosť na stránke

Máme online 26 hostí 

Scala Facebook

Kino SCALA na faceboooku