gototop
pko_back01.jpg
Kino scala
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.
kino scala

kino scala

scalalogo

Masarykova 7, 08001 Prešov
Predpredaj vstupeniek a preukazov FK na rok 2014 v PKO - Čierny orol, Hlavná 50, č.dv. 24,
a vo vestibule kina 60 min. pred začiatkom predstavenia, tel.: 0905496721

 PREŠOVSKÉ KULTÚRNE LETO - Premietame v Záhradnom kine

17.9.2014 – 21:00 hod. – Záhradné kino, Masarykova 7, 080 01, Prešov
Hráč
Rok výroby: 2013
Krajina pôvodu: Lotyšsko, Litva
Jazyková úprava: České titulky
Nevhodné pre maloletých do 15 rokov
Dĺžka: 109 min.
Žáner: dráma/ thriller
Originálny názov/ Losejas, Anglický názov/ The Gambler

Réžia: Ignas Jonynas/ Hrajú: Vytautas Kaniusonis, Oona Mekas, Rimas Blockis, Giedre Giedraityte, Valerijus Jevsejevas/ Scenár: Ignas Jonynas, Kristupas Sabolius/ Kamera: Janis Eglitis/ Strih: Stasis zak/ Hudba: Paulius Kilbauskas, Domas Strupinskas
„Hra s ľudským životom je pre neho skvelý kšeft.“
Snímka, ktorá presvedčivo zvíťazila v kategórii Najlepší film roka pri udeľovaní litovských cien Silver Crane, oslovuje divákov po celom svete. Na Filmovom festivale Black Nights v Talline bola nominovaná na cenu Tridens za Najlepší film a na MFF vo Varšave získala Zvláštnu cenu poroty aj nomináciu na cenu Grand Prix. Celovečerný hraný debut režiséra Ignasi Jonynasa je veľmi realistickým obrazom záchrannej zdravotnej služby, ktorá dennodenne bojuje o záchranu ľudských životov. Vďaka pozoruhodným hereckým výkonom a skvelému hudobnému doprovodu kapely The Bus sa z filmu Hráč stáva jedinečný filmový zážitok.
Vincentas je najlepším lekárom záchrannej služby, ktorý má jednu silnú vášeň - hazardérstvo. Rýchlo zarobené peniaze ešte rýchlejšie míňa a čoskoro sa dostáva do rôznych problémov. Rozbehne teda hru, v rámci ktorej sa záchranári medzi sebou vsádzajú o to, ktorý z pacientov daný týždeň umrie. Čím ťažšie zranenia, tým vyššia šanca na výhru. Hra začne naberať širšie rozmery a Vincentas stále viac bohatne. Jeho nová záľuba sa však nepáči jeho milenke, a tak v stávke sú už nielen život a smrť, ale aj láska.

18.9.2014 – 21:00 hod. – Záhradné kino, Masarykova 7, 080 01, Prešov
Pelo Malo − nanič vlasy
“Majstrovská rovnováha krutosti a nehy!” The Hollywood Reporter
Výroba: Venezuela 2013
Jazyková verzia: španielska
Jazyk tituliek: slovenský
Dĺžka: 93 min.
Žáner: dráma
Odporučená prístupnosť: MP15+
Scenár a réžia: Mariana Rondón / Produkcia: Marité Ugás / Hrajú: Samuel Lange (JUNIOR) & Samantha Castillo (MARTA)/Kamera: Micaela Cajahuaringa /Výtvarné návrhy: Matías Tikas / Strih: Marité Ugás/Zvuk: Lena Esquenazi / Kasting: Casting: Beto Benites / Hudba: Camilo Froideval / Vizuálne efekty: Nacho Gorfinkiel / Vyprodukovala spoločnosť SUDACA FILMS v koprodukcii s Imagen Latina (Peru), HANFGARN & UFER Filmproduktion (Nemecko), La Sociedad Post (Argentína), Artefactos S.F. (Venezuela) & José Ibáñez. S podporou Centro Nac Autónomo
de Cinematografía CNAC (Venezuela) - Programa IBERMEDIA - World Cinema Fund- Berlinale (Nemecko) - Global Film Initiative (USA)

JUNIOR má deväť rokov a „nanič vlasy“. Chce si ich nechať vyrovnať kvôli fotografovaniu do ročenky, aby vyzeral ako populárny spevák, čo ho privádza do konfliktu s mamou MARTOU. MARTA, JUNIOR a jeho malý braček bývajú vo veľkom paneláku. MARTE, ktorá má plnú hlavu starostí o to, aby sa v chaotickom meste Caracas postarala o prežitie seba a svojich dvoch detí, robí veľké problémy tolerovať JUNIOROVU fixáciu na svoj vzhľad. Čím viac sa JUNIOR snaží matke zapáčiť, tým viac ho ona odmieta, až ho postupne dotlačí k radikálnemu riešeniu.

19.9.2014 – 21:00 hod. – Záhradné kino, Masarykova 7, 080 01, Prešov
V tichu
Rok výroby: 2014
Krajina pôvodu: Česká republika, Slovenská republika
Jazyková úprava: Originálna verzia
Nevhodné pre maloletých do12 rokov
Dĺžka: 90 min.
Zvuk: Dolby Digital
Žáner: Doku - dráma
Originálny názov: V tichu
Réžia: Zdeněk Jiráský/ Hrajú: Judit Bárdos, Ján Čtvrtník, Kristína Svarinská, Ján Gallovič, Laco Hrušovský, Valéria Stašková, Dana Košická/ Scenár: Zdeněk Jiráský/ Kamera: Michal Černý/ Strih: Hedvika Hansalová/ Hudba: Martin Hasák
„Hudba dokáže osvietiť aj tie najtemnejšie dni.“
Po celovečernom hranom debute Poupata ocenenom v roku 2011 štyrmi Českými levami (Najlepší film, Najlepšia réžia, Najlepšia kamera, Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe) sa český režisér Zdeněk Jiráský púšťa do celkom inej tematiky a presúva sa do obdobia druhej svetovej vojny.
Výsledkom je senzuálny a vizuálne pôsobivý film, ktorý mapuje fragmenty osudu štyroch židovských hudobníkov v 30. a 40. rokoch minulého storočia, kedy ideológia nacistického Nemecka zasiahla každú spoločenskú vrstvu bez ohľadu na vzdelanie, svetonázor, pohlavie či rasu. Mnoho umelcov sa dostalo do nemilosti , nesmeli vykonávať svoje povolanie , boli perzekvovaní. Nacistické zákony vyradili v Nemecku tzv. „neárisjkých„ umelcov a tieto normy následne uplatňovali vo všetkých nimi obsadzovaných krajinách Európy. Hlavnými postavami tejto doku-drámy sú: Alica Flachová – baletka, ktorá prežila koncentračný tábor v Terezíne a po návrate tancovala v Slovenskom Národnom divadle v Bratislave. Karol Elbert – pianista, dirigent a všestranný hudobník, ktorý prežil Auschwitz a žil v Bratislave. Arthur Chitz – skladateľ, dirigent a režisér Drážďanského divadla, ktorý zomrel v budapeštianskom gete. A Edith Kraus – klavíristka, pochádzajúca z Viedne, ktorá prežila Terezín a následne sa stala významnou profesorkou na School of Music v Tel Avive.
Film V tichu si razí cestu silného, obrazovo štylizovaného diela s emotívnou hudobnou zložkou, ktorého ambíciou je vtiahnuť divákov do jedného z najstrašnejších období v dejinách ľudstva. Film vykresľuje kontrast medzi radostnými spomienkami na život a utrpením a ponížením v koncentračných táboroch, kde hudba bola jediným nástrojom, ktorý im pomáhal prežiť, alebo zmierniť strach z blížiacej sa smrti. A práve hudba je základnou stavebnou zložkou celého filmu. Snímka má svetovú premiéru na MFF Karlovy Vary 2014.

 

 

Kino Scala

Info o predaji vstupeniek

Informácie o predaji a objednávani vstupeniek na podujatia a filmové predstavenia organizované Parkom kultúry a oddychu v Prešove, 
nájdete na tomto mieste.
 

Partneri

rancpohoda

Navštevnosť na stránke

Máme online 13 hostí 

Scala Facebook

Kino SCALA na faceboooku