gototop
pko_back01.jpg
Kino scala
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.
kino scala

kino scala

scalalogo

Masarykova 7, 08001 Prešov
Predpredaj vstupeniek a preukazov FK na rok 2014 v PKO - Čierny orol, Hlavná 50, č.dv. 24,
a vo vestibule kina 60 min. pred začiatkom predstavenia, tel.: 0905496721

 

31.10.2014 * o 18. hodine  * vstupné: 2.- €
ROUTE 66 REVISITED!

vyrobila   ČESKÁ ASOCIÁCIA ROUTE 66 a spoločnosť ROUTE 66 DREAM INC.
Producent:  Zdeněk Jurásek
Režisér:  Tomáš Zindler
Súčasťou premietania je i beseda s producentom filmu a prezidentom Českej asociácie Route 66 – Zdeňkom Juráskom.

 

Každý, kto niekedy prešiel najslávnejšiu cestu sveta, je ochotný odprisahať, že sa skôr alebo neskôr na Route 66 rozhodne vráti. Stručne povedané - jedna jazda nestačí.
Americká šesťdesiatšestka má svoje neopísateľné čaro, ktorým už takto očarila milióny ľudí z celého sveta. Ľudí najrôznejších profesií, odlišného sociálneho a spoločenského postavenia, farieb a vyznania. Aký je teda dôvod tohto zvláštneho fenoménu? Je to túžba znovu prežiť báječné dni "on the road", opäť stretnúť fantastických ľudí na starej šesťdesiatšestke , objavovať nové veci a miesta, na ktoré prvýkrát neostal čas? Alebo si jednoducho užiť veľa zábavy počas putovania cez Ameriku?
Všetky uvedené dôvody sú stopercentne pravdivé a platné.
Preto sa českí a slovenskí motoristi vydávajú znovu dobyť Route 66. Vyzbrojení predchádzajúcimi skúsenosťami si chcú overiť, či je "hlavná ulica Ameriky" stále taká, akú si ju uchovali vo svojej pamäti.
Vedení skúsenou dvojicou, producentom Zdeňkom Juráskom a režisérom Tomášom Zindlerem, sa stávajú protagonistami nového celovečerného filmu ROUTE 66 REVISITED !, ktorý bohato zúročuje mnohoročné skúsenosti, kontakty, osobné priateľstvá aj významné postavenie Českej asociácie Route 66, v súčasnej dobe asi najaktívnejšej organizácie Route 66 mimo územie Spojených štátov.
Účastníci tejto popravde historickej výpravy sa však neuspokoja s "obyčajnou" jazdou. Vďaka starostlivo pripravenému scénáru sa stávajú svedkami a protagonistami celej rady neobyčajných udalostí a happeningov, objavujú miesta, ktoré zostávajú bežným turistom skryté. Ženia sa na moste cez Mississippi, prefarbujú slávne cadillaky do národných farieb, účinkujú v muzikáli, súťažia v jedení jablkového koláča s americkým profesionálom, holia sa u legendárneho holiča, varia "domorodcom" české jedlá, zostupujú do zlatej bane, odpaľujú ohňostroj uprostred púšte ...
Tajomné miesta ožívajú, stovky ľudí sa dávajú do pohybu, zvuk motorov preniká hlboko pod kožu a Route 66 vydáva nová svedectvo.
Buďte pri tom s nami!


04.11.2014 –19:00 hod. – kino Scala * Vstupné 3,- € (pre členov filmového klubu 2,- €)
Biely Boh + Nina
Maďarsko / Nemecko / Švédsko, 2014, far., 119 min
Réžia: Kornél Mundruczó
Scenár: Kata Wéber, Kornél Mundruczó, Viktória Petrányi
Hrajú:Zsófia Psotta, Sándor Zsótér, Lili Horváth a ďalší.

O filme
Fascinujúci príbeh je postavený na silnom, univerzálnom príbehu a tiež na výnimočnej režijnej práci, nielen s ľudskými, ale najmä so zvieracími hercami. Je modernou verziou Lassie a hlavnou hrdinkou filmu je tento raz sučka Hagen. Patrí malej Lilly, ktorá sa dostane do starostlivosti otca a ten psa po nových vládnych opatreniach jednoducho vyhodí na ulicu. Hagen hľadá cestu späť. Film diváka strhne nielen spôsobom, akým sa v ňom pracuje so psími „hercami“, ale aj vďaka metaforickému presahu, ktorým odkazuje na dnešnú komplikovanú spoločnosť. Keď sa po sérií udalostí strhne vojna medzi psím gangom a ľuďmi, Lili je možno jediná, kto dokáže zabrániť katastrofe. Mundruczó sa v oficiálnych materiáloch k filmu vyjadril, že si zámerne pre svoj film vybral namiesto spoločenskej menšiny psov, aby mohol o citlivej téme, akou je postavenie znevýhodnených a slabých menšín v spoločnosti, rozprávať slobodnejšie.

NINA
Slovensko, 2014, far., 17 min
Réžia: Veronika Obertová & Michaela Čopíková (Ové Pictures)
Scenár: Peter Minár
Hrajú: Adam Šicko

O filme
Príbeh bojazlivého chlapca a malej divožienky, ktorých spája, ale aj delí strach. Vzniká medzi nimi silné puto, ktoré je v detskom svete fantázie všemocné. No keď sa priateľstvo mení na lásku, prichádza strach v nečakanom rozmere. Prekonať strach a nájsť spoločnú cestu nebude ľahké. Bude to ťažké.


20.11.2014 - 19:00 hod. – kino Scala * Vstupné 3,- € (pre členov filmového klubu 2,- €)
8 ½
Francúzsko / Taliansko, 1963, čb., 138 min
Réžia:Federico Fellini
Scenár:Federico Fellini, Ennio Flaiano, Tullio Pinelli, Brunello Rondi
Hrajú:Marcello Mastroianni, Claudia Cardinale, Anouk Aimée, Sandra Milo.

O filme
Jeden z najradikálnejších filmov velikána filmu Federica Felliniho prináša príbeh filmového režiséra Guida Anselmi s dvorným hercom Marcellom Mastroiannim v hlavnej úlohe. Guido sa ocitá v profesionálnej a osobnej kríze. Z tejto situácie ho, zdá sa, nedokážu vymaniť ani nové filmové projekty, no ani krásne ženy. Pod tlakom producenta pripravuje svoj nový film, zatiaľ čo cíti veľkú príťažlivosť k inteligentnej manželke Luise, k zmyselnej milenke Carle, ale aj ku krásnej mladej herečke Claudii. No ani ony mu nedokážu pomôcť pri hľadaní zmyslu života. 8½ je mnohými pokladaný za Felliniho najlepší film a rovnako ako v jeho ďalších dielach aj tu je silno prítomné prelínanie neorealizmu s existencializmom.


 


 

 

Kino Scala

Info o predaji vstupeniek

Informácie o predaji a objednávani vstupeniek na podujatia a filmové predstavenia organizované Parkom kultúry a oddychu v Prešove, 
nájdete na tomto mieste.
 

Partneri

rancpohoda

Navštevnosť na stránke

Máme online 33 hostí 

Scala Facebook

Kino SCALA na faceboooku